קצת חדשות ומבזקים
על Kosher Booking ועל מה שחדש מהשטח
מהפכה במזוודה? מיזם חדש מבקש לשנות את הרגלי הטיסה של תיירים שומרי כשרות, הכוללים מזוודה מלאה באוכל וכלים - ומחשבות טורדניות על אוכל חם. "כושר בוקינג" מתיימר לדאוג למזון כשר לסוגיו בכל בית מלון באירופה - והיזמים טוענים ללא פחות מתקדים בענף

הקץ למזוודות האוכל? מיזם חדש שהושק הערב (ג') בנאפולי שבאיטליה מבקש לתת מענה לשומרי הכשרות בחו"ל: ארוחות כשרות בכל בית מלון באירופה. הכירו את "כושר בוקינג" (Kosher Booking) שהעומדים בראשו מכירים את הסיטואציה של שיעמום קולינרי בבירות האוכל הגדולות של העולם, שלא לדבר על רעב.

אחת החוויות המרכזיות של שומר הכשרות שיוצא לחו"ל מתחילה עוד הרבה לפני הנחיתה: קונטיינרים של מחשבות ותכנונים הנוגעים לאוכל כשר. הנה מקצת הרשימה שהדוס הממוצע לא יכול לטייל בלעדיה: כיכרות לחם, קרטוני חלב עמיד (לצרכני "חלב ישראל"), מחבתות, כלים חד-פעמיים ושימורים-שימורים-שימורים. כל אלה מוצאים את דרכם למזוודה לא קלה. מזל שצריך לחסל את הכול ולפנות קצת מקום לשופינג.

באיטליה הושק הערב (ג') מוצר קולינרי בכשרות מהודרת שעתיד לפתור את הבעיה המרכזית של אנשי עסקים, תיירים ומטיילים יהודים בעולם.

עד כה, הדרך לבלות הייתה להתארח אצל קרובי משפחה, או להגיע לנופש מאורגן שלוקח מלון שלם, מכשיר אותו ומספק ארוחות מסודרות לאורך החופשה. ברוך פדר, למד את העניין לעומקו ופיתח מוצר חדש, טעים, מגניב וכשר למהדרין: ה"כושר בוקינג".

המקבילה הרעיונית לכושר בוקינג, היא הזמנת כרטיס טיסה ברשת לכל מקום בעולם, וסימון V בשדה המסמן את המנה הכשרה בטיסה.

הפשטות בהזמנת החדרים באתר החברה, יחד עם האוכל האיכותי הממתין לאורח במקפיא המלון, מבטאים מהפכה דרמטית בהרגלי התיור של אוכלי הכשרות. הארוחה של כושר בוקינג מושקעת בנראות, בטעם, בגודל ובכל האביזרים הנלווים (ובכך, היא וודאי לא דומה לארוחה הכשרה במטוס..)